Dit jaar heeft uitgeverij GrootMedia de editie GrootLeeuwarden gelanceerd. GrootLeeuwarden wordt maandelijks gratis huis-aan-huis bezorgd bij inwoners van de gemeente Leeuwarden. Daarnaast is de uitgave ook digitaal te lezen via https://www.grootleeuwarden.nl/reader/21396
Advocaat Tjalling van der Goot verzorgt tweemaandelijks een korte column. Hieronder is de tekst te lezen.
“Verdachte? Neem ook in ‘kleine zaken’ een specialist”
Misverstand 1: ik kan mij als verdachte zelf verdedigen! Niet doen. Wie zichzelf verdedigt, heeft een dwaas als cliënt. Je hebt echt een advocaat nodig die met een juridische blik naar de zaak en jouw belangen kijkt. En neem dan een gespecialiseerde advocaat. Voor de kosten hoef je dat immers niet te laten (zie hierna).
Misverstand 2: advocaten zijn duur! Het ligt er natuurlijk aan wie je inschakelt, maar in onze strafrechtpraktijk helpen we veel mensen op een zogeheten toevoeging. Die hulp is soms helemaal gratis, soms betaal je een eigen bijdrage. Die is fors lager dan betaling op basis van het uurtarief. Dus gespecialiseerde advocaten op toevoeging zijn niet duur.
Misverstand 3: een gespecialiseerde advocaat doet alleen grote zaken! Gelukkig niet. Op ons kantoor bijvoorbeeld staan we verdachten bij in eenvoudiger én in complexe zaken. Het gaat dus ook om rijbewijs kwijt, jeugdstrafzaken of een OM-hoorzitting of een zitting bij de politierechter. In alle strafzaken is een advocaat essentieel. Soms om bewijsverweer te voeren, soms om een andere straf te bepleiten. Maar in elk geval om elke cliënt te adviseren en door het strafproces te begeleiden. In alle strafzaken.
Want kleine zaken bestaan niet.”
